Analysehoek, Volwassenen

Wegwijs door de Catalaan

Ik ben door naar de finale. Het is niet de meest spectaculaire partij, maar wel
een beginsel voor in de openingen strategie van de Catalaan. Een zeer degelijke opening
voor wit, die zeer tactisch kan uitpakken. Ik verwijs o.a. door naar de partij Ponomariov-Topalov, Sofia 2005. Een zeer spectaculaire partij, met erg veel klasse! Topalov verloor weliswaar in een erg spannende strijd, maar liet wel zien wat voor mooie ideeen er in de opening heersen (vanuit zwart gezien).
En daarnaast een opmerking van Anand, waarin hij een opmerking maakt in zijn boek
over “The Regio Emilio Event”, 1989, toen hij maar weinig te doen had en naar het verblijf van Vasily Ivanchuk ging (Chucky). Hij vroeg zich af aan hem: “Why does everybody play the Catalan? It seems so boring to me” Chucky antwoordde dat het helemaal niet zo saai was en liet een zeer interessant idee zien aan Anand. Zie bijgevoegde analyse diagram.