Uncategorized

Wederom veel spanning en sensatie bij de Baarnse schaakvereniging

Wederom veel spanning en sensatie bij de Baarnse schaakvereniging

Vrijdag 12 december werd er volop geschaakt. De D-teams van de jeugd speelden vlot, maar helaas werden er minder punten behaald als in eerdere wedstrijden.

Van de 4 wedstrijden die gespeeld werden bij de senioren was er deze keer een zekere balans te vinden bij de uitslagen van de kleuren. Bert Borsen kwam niet goed uit de verf deze keer tegen Owen Hodgson en verloor al snel een stuk. Owen liet het daar niet bij zitten en maakte het de witte koning niet gemakkelijk. Zijn stukken schoten naar voren in de aanval en doordat de witte dame overbelast raakte in de verdediging raakte ze verstrikt en was het kiezen uit mat of dame verlies. 0-1

Tobias Pothof was bij de jeugdwedstrijd nog lekker op dreef met materiaal verzamelen, maar tegen Ravi Priester verliep dit wat stroever. Toen Tobias nu zelf zijn dame weggaf, was het ook direct afgelopen. 0-1

Jan Heimensen was lekker op weg met zijn strategie om de boel te verzwakken in het witte kamp van Oscar Burger. Echter toen de kans aanbrak werd er onvoldoende geprofiteerd, doordat Oscar teveel tegenkansen kreeg op de damevleugel. Jan moest alle zeilen bijzetten en kon niet voorkomen dat hij de witte dame ongemoeid haar gang liet gaan. Het resultaat werd een verloren eindspel. 1-0

Het begint erop te lijken dat de Baarnse schaakvereniging een nieuw talent begint te ontwikkelen in de vorm van Fabio de Moor. Hoewel hij hier niet aan het langste eind trok tegen Rob Boss, was het laatst genoemde die zei: “Totaal onverdiend gewonnen”. Eerder deze maand speelde Fabio tegen Rogier Burger ook een nette partij, maar kon het aan het eind net niet meer vinden.  

In een gekozen afwikkeling kwam Fabio een kwaliteit achter, maar wist alles wat hij had te optimaliseren en Rob volledig onder druk te houden. Toen de dame van Fabio sterk centraliseerde en materiaal won, leek een genadeloos koningsaanval onvermijdelijk. Op het cruciale moment verloor Fabio zijn laatste focus en ging de verkeerde kant op met zijn koning. Het eindspel moest winnen, maar niet als je in een ‘matnet’ loopt. 1-0