2009

Viertal wint uit en thuis

De oorspronkelijk op donderdag 28 januari te spelen uitwedstrijd in en tegen ’s-Graveland werd op het laatste moment verzet naar vrijdag 29 januari, omdat onze tegenstander geen team op de been kon brengen. Op vrijdag lukte dat dus wel, maar moest uitgeweken worden naar De Leuning in Baarn, zodat Baarn dus thuis een uitwedstrijd speelde.Het Baarnse viertal buitte dit thuisvoordeel prima uit door ’s-Graveland 1 met ruime cijfers te verslaan. Yme Brantjes – op bord 1 – bouwde zijn snel verkregen pionvoorsprong snel uit en tegenstander Cornelissen werd al na een uur op een nederlaag getracteerd. Niet lang daarna slaakte Bert van Klingeren een oerkreet van ontzetting vanwege een ogenschijnlijk zeer sterke zet van zijn tegenstander op bord 2, de heer Bosscha. Nu doet Bert dat wel vaker, maar meestal kabbelt de partij dan nog tijden onbeslist voort. Dit keer was de partij wel binnen één zet afgelopen. Echter… in het voordeel van Bert! Van de schrik bekomen, zag hij namelijk dat er een nog sterkere tegenzet mogelijk was die tot dameverlies van zijn tegenstander Bosscha leidde.
Met een 0-2 tussenstand in deze thuis gespeelde uitwedstrijd was nog een half punt nodig voor de overwinning. Die overwinning kwam er snel, want Ton Koekkoek had een dermate sterke aanval op de koningsstelling van de heer Verburg op bord 4 dat deze geen andere uitweg meer zag dan op te geven. De heer Selders – de teamleider van ’s-Graveland – redde nog wel de eer door op bord 3 Geertièn de Vries op remise te houden. Met een 0,5 – 3,5 overwinning in een uitwedstrijd kun je wel thuis komen!
—Ton Koekkoek