Extern, Uitgelicht, Volwassenen

Vechtschaak in Barneveld levert kampioenschaps-ei op

Vechtschaak in Barneveld levert kampioenschaps-ei op

Door Barneveld 2 in eigen pittoreske huis te verslaan heeft het eerste achttal van Baarn op 11 februari een belangrijke stap gezet naar het kampioenschap in klasse 2A van de SOS. Met nog twee wedstrijden te gaan leidt Baarn met drie matchpunten voorsprong. Door een overwinning op Doorn-Driebergen op 13 maart kan Baarn 1 zich al vroegtijdig tot kampioen kronen. Frits Kok doet verslag.

Tekst: Frits Kok
Foto’s: Frits Kok en Pascal Losekoot

In een tactische opstelling heeft Barneveld 2 geprobeerd het Baarnse achttal te verrassen. Martijn Kruiswijk en Mario Lambrechts waren de ‘slachtoffers’ maar Jan Timmerman strooide roet in het eten.

Pascal Losekoot (2048) – Kees Hendriksen (1520) 1-0
Op bord 1 kreeg Pascal het punt cadeau na een fout van zijn tegenstander in de opening (1.d4 d5 2.c4 Pf6?!) en legde daarmee gelijk het ei waarop de rest van het team op kon gaan zitten broeden. Dat deden Rob Boss en Jan Timmerman succesvol en Baarn stond na 3 partijen op 2,5-0,5

Fabian Rijken (1600) – Rob Boss (1491) 0,5-0,5
Rob speelde tegen het jeugdige talent Fabian Rijken, die vooral opviel omdat hij na elke 2 of 3 zetten de speelzaal verliet. Rob als jeugdtrainer wist het talent prima te bedwingen: stand 1,5-0,5.

Remy Sennema (1837) – Jan Timmerman (1651) 0-1
Jan was de man van de avond door in een scherpe c3 Siciliaan Barnevelds eerste bordspeler te verslaan. Analyse laat zien dat Jan geen moment in gevaar kwam. Het zag er goed uit: 2,5-0,5.

Op de borden 5 en 6 slaagde de Barneveldse tactiek wel. Marcel Janssen (1751) – Martijn Kruiswijk (1503) 1-0 en Mario Lambrechts (1504) – Paul vd Hammen (1659) 0-1 met de aantekening dat Martijn pas in het eindspel met K+3p tegen K+4p moest opgeven en dat Mario volgens de computer na 25 zetten op +5,40 stond. De stand was weer gelijk 2,5-2,5.

Ed Duister had weliswaar een pluspion, maar dat bleek niet genoeg voor de overwinning, Ed Duister (1709) – Willem Verheij (1684) 0,5-0,5. Vechtschaak bij Frits Kok (1614) – Maarten Jol (1445) 1-0, want de witspeler kwam vrij snel na de opening een stuk achter. Wellicht dat het incident op bord 6, waarbij de tegenstander van Martijn claimde dat hij moest blijven noteren terwijl Martijn minder dan 5 minuten op de klok had, enige invloed. Er ontstond enige commotie en de scheidsrechter moest er aan te pas komen. De tegenstander van Frits leek in tijdnood toch enigszins afgeleid en speelde een paar zwakke zetten met alle gevolgen van dien. De stand was nu 4-3 en op bord 3 had Dirk Jan in een regelmatige partij, met fianchettos waar hij goed kwam te staan maar zijn tegenstander zich taai verdedigde, genoeg aan remise om de overwinning binnen te halen, Richard Rijken (1422) – Dirk Jan Olthof (1734) 0,5-0,5

Baarn heeft nu 3 matchpunten meer dan de nummer 2 in de poule. Er resteren nog 2 wedstrijden tegen de 2 laagst geklasseerde teams, dus het lijkt er op dat … .

Zo geschiedde in Barneveld, de wedstrijd was voor middernacht klaar en i.v.m. de ophokplicht konden de kippen weer op stok.

 

2 comments

Comments are closed.