Uncategorized

Van Dijen schaakt zich knap naar volgende bekerronde

Na twee ronden resteren nog slechts drie schakers met de volle winst: De Groote, Boss en Moes kunnen tevreden zijn over de start van deze interne schaakcompetitie. Van Leeuwen daarentegen had zich een heel andere start voorgesteld.

Na afloop van de schaakwedstrijden zagen we een glunderende Ramses van Dijen in de analyseruimte van Het Brandpunt. Geen wonder, want hij had afgelopen vrijdagavond voor de grootste verrassing gezorgd door Dik van Leeuwen te verslaan. Omdat het een bekerwedstrijd betrof had Van Leeuwen niets aan een remise (in dat geval gaat de speler met de laagste rating – in dit geval Van Dijen – door naar de volgende ronde), dus besloot hij vol op de aanval te spelen. Achteraf gezien, aldus Van Leeuwen, had hij waarschijnlijk t