Toernooien, Uncategorized

Snelschaakkampioenschap BSV 31 mei 2019

Inmiddels voor het tweede jaar van het snelschaakkampioenschap meldden zich 14 schakers van de Baarnse Schaakvereniging. Vijf jeugdspelers, niet-spelend-interne-leden Krishnasing en Losekoot, en nieuw lid Olthof vrolijken het toernooi extra op. Qua speelsterkte zal de strijd om de beker vooral gaan tussen toppers Krishnasing en Losekoot.

In ronde 4 spelen de toppers remise. Zullen ze dan gelijk gaan eindigen? Tot de 5e ronde winnen de toppers hun partijen. Ronde 6 brengt een verrassende wending als Rogier wint van Losekoot. Ook in het vervolg laten beide toppers geen steek meer vallen. Dus Krishnasing eerste en Losekoot tweede, want Rogier laat wel enkele punten liggen. Verlies tegen Kruiswijk, Olthof, Krishnasing en remise tegen Spijkerman. Rogier vierde. Nieuwkomer Olthof geeft meteen zijn visitekaartje af door alleen van de toppers en van Van Lier (!) te verliezen. Dat levert hem een knappe derde plek op. Van Lier sluit knap aan op de vijfde plek. Niet helemaal onverwacht, want Van Lier staat bekend om zijn vluggertjes-kwaliteiten. En wat de nummer één van de interne competitie, Duister, aan het doen was… derde van onderen?