2008

Labcom Rapidschaakkampioenschap groot succes (nu met foto album)

Zaterdag 13 juni werd in Het Poorthuis in Baarn het Labcom schaaktoernooi gehouden, het regionaal Rapidschaakkampioenschap. Meer dan vijftig jeugdige schakers streden in vijf leeftijdsgroepen om bekers en (in de oudere groepen) geldprijzen. Mede dankzij de sponsor Labcom werd het weer een succesvol toernooi.De organiserende vereniging, de Baarnse Schaakvereniging, had bij deze zeventiende editie van dit toernooi met met 14 van de 54 deelnemers de grootste afvaardiging, gevolgd door de buren uit Soest met 9 spelers.

Categorie A en B
In de A-categorie had Daan Lensink (Baarnse SV) na vier ronden nog als enige al zijn partijen gewonnen, maar werd toen door de B-speler Kasper Wiegers (Baarnse SV) zijn eerste halfje afhandig gemaakt. Omdat zijn concurrent Arnoud van Ginkel (Soester SC) ook remise haalde, ging hij met een punt voorsprong de laatste ronde in. De laatste ronde speelde Daan remise tegen Arnoud, waardoor de Baarnaar toernooiwinnaar is. Arnoud van Ginkel werd tweede, terwijl de derde prijs naar Gavin Wallace (ASV Nieuwegein) ging.

In de B-categorie speelden de koplopers de laatste ronde snelle remises, zodat een beslissingsduel tussen Kasper Wiegers en Levente Vervoort (beide Baarnse SV) uitkomst moest bieden. Levente kon de koningsstelling van Kasper verzwakken en won daarna de partij, althans, zo leek het. Kasper had echter een eeuwig schaakwending waarmee de partij remise werd. Een tweede beslissingswedstrijd moest de strijd beslissen. Deze werd door Levente Vervoort gewonnen, waarmee hij B-kampioen en Kasper tweede werd. De derde prijs ging naar Lennart Moers (SC Vegtlust).

         		MP  WP  SBB
 1.	Daan Lensink (A)	5.0 22.0 18.00
 2.	Levente Vervoort (B) 	4.0 22.0 13.25
	Kasper Wiegers (B)	4.0 20.5 12.25
 	Arnoud Van Ginkel (A)	4.0 18.5 10.00
 

Categorie C
De C-categorie was wat mager bezet, met zes deelnemers. Thuisspeler Mees Heeringa won de groep én de regionale titel overtuigend met 5 uit 5, vóór de Bussumse Tara Fokker die als tweede eindigde. Derde werd Baarnaar Milo Kleynjan met 2,5 uit 5.
Als extraatje werd er nog een snelschaaktoernooi gehouden, gewonnen door Tara Fokker. De eindstand van het ‘echte’ toernooi:

     	    	MP	WP	SBB
 1.	Heeringa, Mees 	5.0 	10.0	10.00
 2.	Fokker, Tara   	3.5	11.5	5.25
 3.	Kleynjan, Milo  	2.5	12.5 	3.75

Categorie D
De D-groep viel ten prooi aan Tijs Aarsen (Baarnse SV), die wat minder begon maar goed terugkwam. Tweede werd Daan Dumond (Moira Domtoren), terwijl clubgenoot Sebastiaan Lubbers de derde prijs haalde. Pepijn de Maat stond na zes ronden met een punt voorsprong aan de leiding, maar viel met nederlagen tegen de nummers twee en drie nèt buiten de prijzen.

	         	MP  WP  SBB
 1.	Tijs Aarsen   	7.5 43.0 36.75
 2.	Daan Dumont   	7.0 43.0 29.00
 3.	Sebastiaan Lubbers	6.5 46.0 32.25
    Pepijn de Maat  	6.5 44.0 26.75
 

Categorie E
Hawkie Chang (Moira Domtoren) werd zeer overtuigend kampioen in de E-categorie: hij won al zijn negen partijen. Tweede werd Luuk de Reus (Bussums SG) en derde Reimer Weits (SC Houten), samen met een aantal andere spelers die op weerstandspunten nèt buiten de prijzen vielen.

		        MP  WP  SBB
 1.	Hawkie Chang   	9.0 46.0 46.00
 2.	Luuk de Reus  	6.0 50.5 30.50
	Reimer Weits  	6.0 48.5 27.50
	Tim Schuttevaer 	6.0 47.5 26.50
	Job de Jong   	6.0 47.5 26.50
	Lena de Kraker  	6.0 46.5 25.50
 

Prijzen
In de pauze was de prijsuitreiking van de regionale clubcompetitie, waarbij het Baarnse A-team het kampioenschap mocht vieren. Kampioen in de C- en D-categorie werden teams van Moira Domtoren.

De prijsuitreiking werd mede verzorgd door Robin van Kampen, de kersverse vijftien jarige Nederlands Kampioen tot en met 20 jaar, èn lid van de thuisvereniging. Er was uiteraard weer een verloting, een prijzenpuzzel en de verenigingsprijs. Deze ging – met vier kampioenen enigszins voorspelbaar – naar de Baarnse Schaakvereniging, voor Moira Domtoren en het Bussums Schaakgenootschap.