2005

Ewoud de Groote ronde verder

Clubkampioen Ewoud de Groote heeft door winst op Henk Meeuwissen de tweede ronde bereikt van de interne bekercompetitie van de Baarnse Schaakvereniging. Daarnaast werden enkele bloedstollende partijen in de interne competitie gespeeld.Terwijl al een groot aantal wedstrijden voor de tweede ronde van de bekercompetitie is gespeeld, moest er nog één gespeeld worden voor de 1ste ronde. Vanwege een lange vakantie van één van de schakers was het er nog niet van gekomen. Afgelopen vrijdag was het zo ver en mocht Henk Meeuwissen de strijd aanbinden met clubkampioen Ewoud de Groote. Erg lang duurde die strijd niet. Slechts een uur had De Groote nodig om zich naar de volgende bekerronde te schaken. Zeker geen blamage voor Meeuwissen, want het krachtsverschil tussen hen bedraagt bijna 600 ratingpunten!


Bloedstollend

‘Bloedstollend’, was het woord dat uw verslaggever een aantal keren opving vrijdagavond in Het Brandpunt. De partij tussen Peter van de Veer en Rien van Brummelen bijvoorbeeld, eindigde in remise toen Van de Veer nog 1 minuut en 7 seconden speeltijd had en Van Brummelen nog maar 23 seconden! Hoewel Van de Veer de partij waarschijnlijk dus op tijd had kunnen winnen, vonden beiden het niet een partij die op die manier een winnaar verdiende. Het was wel een bloedstollende partij geweest met fouten over en weer. Een echte herenremise dus. Michiel van Schaik kwam – zoals gebruikelijk – ook in tijdnood (misschien ook wel doordat hij af en toe werd afgeleid door het geluid van een mobiele telefoon!), maar stond zeker niet slechter dan tegenstander Werner Raudenbusch; remise was hier het vrij logische gevolg. Reinier Schaap presteerde goed door de normaliter sterkere Simon van Voorthuizen op remise te houden. Johan Vermulst en Daan Lensink bleken dermate aan elkaar gewaagd, dat ook zij tot remise besloten. De partij tussen Wim van Teutem en Rienk Andriessen kreeg eveneens het predikaat ‘bloedstollend’. Andriessen speelde aanvallend, maar Van Teutem verdedigde lange tijd zeer scherp. Uiteindelijk – na een partij van ongeveer drie uur – vond Andriessen een gaatje. Beiden togen met bloedstollende verhalen naar de bar en de analyseruimte. Vincent Pandelaar en Ramses van Dijen speelden ook een lange partij. Pandelaar trok aan het langste eind. Ger Oldekamp liet de zwarte loper van Ton Koekkoek al vroeg in de partij iets te veel schade aanrichten, waardoor laatstgenoemde rustig naar een gewonnen eindspel afrondde. Tot slot liet Rob Boss weer eens een overwinning bijtekenen door George van Tent te verslaan, hetgeen geen echte verrassing mag heten, want Boss heeft een beduidend hogere rating dan Van Tent: ruim 400 punten verschil.

Uitslagen van de [[RONDE]]e ronde Uitslagen

Van Schaik -Raudenbusch 	remise
Van de Veer -Van Brummelen 	remise
Schaap-Van Voorthuizen 	    remise
Pandelaar -Van Dijen 		1-0
Van Teutem -Andriessen 	    0-1
Vermulst -Lensink 		remise
Oldekamp -Koekkoek 		0-1
Boss -Van Tent 		    1-0
Meeuwissen -De Groote (beker) 	0-1

Tussenstand na de [[RONDE]]e rondeStand

1. Losekoot		91 punten
2. Meijer		88
3. Witkamp		83
4. Van Kampen		82
5. Vlug			72
6. De Groote		70
7. Raudenbusch		68
8. Van Leeuwen		63
9. Van de Veer		62

—Ton Koekkoek