Extern, Volwassenen

Eerste winst voor Baarnse schakers

Het achttal van de Baarnse Schaakvereniging rondde vrijdag in Amersfoort zijn eerste competitiewedstrijd winnend af. Tegen het verrassend sterke Amersfoort 6 werd met het kleinst mogelijke verschil gewonnen: 4,5 – 3,5.

De Baarnaars, na degradatie vorig seizoen uitkomend in de 2e klasse van de Stichts-Gooise Schaakbond, hadden het niet gemakkelijk. Marco Meijer (bord 2), Jan Overbeek (bord 5) en Ed Duister (bord 6) zagen de winst naar hun Amersfoortse tegenstanders glippen. Op bord 1 behaalde Ashley Krishnasing een verdienstelijke remise. En omdat Yme Brantjes (bord 3), Henri Spijkerman (bord 7) en Kasper Wiegers (bord 8) hun partij in het voordeel van Baarn wisten af te sluiten, stond het gelijk en waren alle ogen gericht op de laatste en langste partij van de avond. Baarnaar Daan Lensink had echter geen last van zenuwen; hij stond ook beter na een incorrect dameoffer. Tegenstander Remy Sennema verliet de speelzaal na zijn 40e zet om na terugkomst te constateren dat Lensink hem mat had gezet. Deze belangrijke overwinning van Lensink betekende dus tevens een gewonnen wedstrijd voor het Baarnse achttal. Een moeizaam begin, maar wel een goed uitgangspunt voor een snelle terugkeer naar de 1ste klasse.